Zrnca mudrosti

"Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama." (Ayrton Senna)

"Samo se srcem dobro vidi. Bitno je očima nevidljivo." (Antoine De Saint-Exupery, Mali princ)

Dan što ga čovjek posveti drugome nije nipošto gubitak već dobitak. Dani u kojima ne učinimo ništa za druge, već samo za se, to su izgubljeni dani. (Bl.Ivan Mertz)

"Tko je toliko mudar da bi mogao sve potpuno znati?" (Toma Kempinski)

"Učim svakog dana da bi sutradan mogao poučavati." (Émile Faguet)

"Pametni ljudi dopuštaju svojoj djeci da ponekad i pogriješe."(Mahmatma Gandhi)

Tadijanović: Dijete je najbolji kalendar: kad pođe u školu, za sedam godina si stariji; kad ono postane čovjek, mlad čovjek, ti to više nisi; kad stvori nov život, tvoj je gotovo na izmaku.

MEĐUŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE VODITELJA ZADRUGA

Stručno vijeće Zagrebačke i Sisačko-moslavačke županije održano je u OŠ Jakovlje, 14. travnja 2023. godine na temu "Učeničko poduzetništvo".

Školski vrt, voćnjak i dvorište
Virtualna šetnja našim vrtom: https://youtu.be/O8lX-P5kkZw
  27. MUŠMULA

Plan izradile: Ksenija Blažević i Jelena Gajski

5.5. 2022.

Učenici 6.a razreda pobrinuli su se za školsko dvorište i igralište. Uzeli su rukavice, vreće za smeće i pripremili se za čćenjeNa satu razrednika izašli su van i očistili svo smeće oko škole

​28.2. - 3.3.2022. (piše Lucija)

Učiteljica Darija i njene zadrugarke su uređivale naš školski vrt. U petak su orezivali voćke i iz zemlje vadili osušene voćke kojima su krtice i voluharice uništile korijenje, a na njihovo mjesto su posadili nove zdrave voćke.

U ponedjeljak su počeli proljetni radovi - orezivanje i sadnja novih voćaka. U našem voćnjaku su razne voćke (stare sorte) koje su cijepljenje kao i razno bobičasto voće. Već je procvao drijenak i uskoro će procvasti aronije i ribizl.

Sadimo i divlje biljke. Te biljke nisu kupljene nego su nađene u šumi ili kraj autoputa i njih ćemo cjepiti u voćku po našoj zemlji. Na njih se stavlja voćarski vosak. On se stavlja dok se kora ne otvori da bude spremna za cijepljenje. Kada se voćka sadi, rupa u zemlji ne mora biti preduboka jer voćke ne tjeraju dubok korijen i stavlja se rahla zemlja od npr. krtica.

10.3.2022.

U našem vrtu smo bojali voćke da ih zaštitimo od mraza, kukaca i vrućina. Timskim radom naše zadrugarke su obojale sve voćke u voćnjaku. Na drugoj strani vrta smo orezivali maline, kupine i ostalo bobičasto voće. Iza našeg igrališta se nalazi Gupčeva lipa koja je simbol seljačke bune iz 1573.

Zbog svoje starosti i povijesnog značenja lipa je proglašena zaštićenim spomenikom prirode. Koliko je ova lipa vrijedna našem narodu, dokazuje i činjenica da su u Hrvatskom šumarskom institutu Jastrebarsko vegetativnim putem uzgojene sadnice Gupčeve lipe.