Obavijest o virtualnim učionicama

Poštovani roditelji i dragi učenici,

s obzirom na okolnosti od danas kreće nastava na daljinu. Slijede upute za razrednu i predmetnu nastavu.

RAZREDNA NASTAVA:

1. Nastava će se odvijati na HRT 3 za 1. do 4. razred prema rasporedu na poveznici https://skolazazivot.hr/raspored/

Za učenike koji dođu u školu neće se odvijati redovna nastava već i oni prate Školu na HRT 3 ako je njihov termin u tom vremenu. Ako nije, imat će aktivnosti kao u produženom boravku.

NAPOMENA: Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom kod kuće, ostavljaju dijete u školi uz prethodnu najvu razrednici.

Učiteljice će svakodnevno slati materijale preko alata koje su dogovorile s roditeljima (Viber, WhatsApp). Materijali će se slati prema rasporedu sati za taj dan.

PREDMETNA NASTAVA:

1. Nastava će se odvijati na Sportskoj TV za učenike od 5. do 8. razreda prema rasporedu za izvođenje nastave na daljinu, kao i rasporede emitiranja obrazovnih sadržaja  na poveznici https://skolazazivot.hr/raspored/

U ponedjeljak, 16.3. nastava se prati na Sportskoj TV i učenici testiraju virtualni razred s razrednikom.

U utorak, 17.3. nastava se i dalje prati na SPTV i testira se virtualni razred s razrednikom i predmetnim učiteljima.

Od srijede 18.3. razrednici daju u virtualnim učionicama raspored za učenike i obavijesti, a predmetni učitelji daju aktivnosti prema rasporedu sati za taj dan.

Materijale, zadatke i upute učenici će pratiti u virtualnim učionicama na Yammeru. S obzirom na opterećenje mreže na globalnoj razini bit će poteškoća kod prijava. Molimo za razumijevanje i strpljenje do srijede 18.3. do kada bi nastava na daljinu profunkcionirala. Ukoliko bude problema  na Yammeru postupak je sljedeći:

1. Prijava na Office 365 (portal.office.com )> u tražilicu upišite Predmet, razred, OŠ Jakovlje

3. Odaberite svoju učionicu (predmet) i pristupite razredu

4. Nemojte slati poruke samo da nešto pišete već pažljivo čitajte upute od učitelja za taj dan.

5. Ne morate biti u razredu u realnom vremenu (a i možete) već tijekom dana pristupite razredu i postupite prema uputi.

6. Ako su učitelji s vama dogovorili neki drugi alat (Edmodo) za učenje na daljinu koristite i pristupate onako kako ste dogovorili s tim učiteljem prije stupanja na snagu ove odluke za učenje na daljinu.

7. Za bilo kakve nejasnoće obratite se mailom ili porukom razredniku/ci.

Pratite nas na Webu svakodnevno gdje ćemo stavljati obavijesti o daljnjem radu.

objavio: Ivanka Cvetko   datum: 16. 3. 2020.

« Travanj 2024 »