Edukativni software

Danas više nije nikakav problem napraviti web stranicu potpuno samostalno i biti sam svoj webmajstor čak i ako nemate apsolutno nikakvog predznanja o web dizajnu.

To je moguće jer su prošla vremena kad je trebalo znati kodirati i web stranicu "ručno" izrađivati. Taj dio posla danas obavlja CMS (Content Management System) tj. sustav koji pruža jednostavnu kreaciju web sadržaja i njegovo upravljanje.

Najpopularniji CMS je WordPress i koriste ga miljuni web stranica. No prije nego se u WordPressu počne izrađivati sadržaj stranice, morate prvo imati domenu i mjesto na kojem će se web stranica nalaziti (web hosting).

Besplatni vodič za početnike i one naprednije!

Programiranje igrica u programu Stencyl

programski jezik koji se odlikuje čitkim kodom i mogućnosti rada u nekoliko stilova programiranja. Ima jasnu i preglednu sintaksu tako da je program lako pisati i analizirati. Jednostavan je za korištenje. Može se izvoditi na računalima s različitim OS. Najčešće se koristi kao skriptni jezik za web-aplikacije. Na stranici www.python.com možete preuzeti program a na stranici http://docs.python.org/tutorial/ možete pomoću  tutora krenuti u programerske vode.

HOT POTATOES

- program za izradu interaktivnih kvizova znanja -

Edukativni programi za igru

Svi  programi su u potpunosti online i rade samo ako ste na internetu. Odabrali smo programe koji se koriste kao edukativne igre na internetu.

Bar Graphs

Simple Machines
Phases of the Moon
Forces in Action

Ovo je alat za prezentaciju čija odlika je interaktivnost.Tekst, slike, videa i ostali elementi raspoređuju se po radnoj površini i pomoću zuma i određivanja puta animacije nastaju neobične prezentacije. Alat je besplatan ukoliko se registrirate s adresom skole.hr. Mana mu je jedino što se u toj besplatnoj verziji  prezentacije mogu prikazivati online.

POVEZNICA: Prezi

Dobro došli svi koji žele naučiti nešto više!

Edukativni sadržaji za djecu predškolskog i školskog uzrasta

on-line bojanke za djecu, bojanke sa slovima, bojanke za ispis i bojanje na papiru, točkalice, labirint.

« Travanj 2021 »